okołoreligijnie, smutne, wkurza mnie

Biskupi obrzydzają…

Słów mi zabrakło, kiedy przeczytałam, że Watykan nie chce poprzeć propozycji Francji w sprawie rezolucji ONZ o zniesieniu kar dla osób homoseksualnych za homoseksualizm właśnie, jakie dotąd jeszcze obowiązują w niektórych krajach. Gejom w Jemenie, Sudanie, Iranie i paru innych grozi chłosta, grozi śmierć przez ukamienowanie albo powieszenie, ale dostojników watykańskich to nie wzrusza. Nie wzrusza ich nawet zdjęcie zamieszczone w Gazecie, dwu chłopaków wieszanych za to, że się kochali. No bo kto by się takimi przejmował? Ważne, że rezolucja to zagrożenie […] wprowadzenia nowych kategorii osób chronionych przed dyskryminacją […] I to ma być coś złego? Pewnie tak, bo […]Przecież widać, co się dzieje. Zmienia się język, dokonuje się przeformułowywanie pojęć, co może doprowadzić do zburzenia systemu wartości. […] Teraz ideologia tzw. małżeństw homoseksualnych jest już obecna w Europie. […] Eee? Czy bp. Pieronek w ogóle rozumie, co mówi? Doprawdy, aż się nasuwa cytat z Mleczki. I pytanie, czy oni w tym Watykanie słyszeli coś o miłosierdziu? Miłości bliźniego? A skoro mowa o św. Pawle, to może by się zastanowić nad słowami św. Jakuba: „miłosierdzie odnosi triumf nad sądem”. I Chrystusowymi: „Błogosławieni miłosierni…” i „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”? Nie mówiąc już o zwykłej ludzkiej przyzwoitości, kiedy się patrzy na krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. Nie do pojęcia, że ideologia ważniejsza jest od ludzkiego życia. Co się stało, swoją drogą, z bezwarunkową świętością tegoż? Czyżby życie jednych było świętsze niż innych?

Ponieważ słów mi zabrakło, posłużę się cytatem: […] Co za szkoda, że z nieba nie spuszczą nogi, aby kopnąć siostrę (w tym wypadku jednego biskupa z drugim) w tyłek. Obrzydza siostra swemu otoczeniu twarz Chrystusa.[…] Ci biskupi tak właśnie obrzydzają. Rzygać się chce, kiedy się czyta ich słowa.

Gdyby nie ludzkie dramaty przedstawione w tej wiadomości, śmieszne by było dodatkowo, jak Rzeczpospolita opisała tę propozycję Francji. Nieważne, że […] W siedmiu państwach świata: Iranie, Mauretanii, Sudanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jemenie, Arabii Saudyjskiej i Nigerii, homoseksualizm zagrożony jest karą śmierci. W 81 krajach homoseksualistom grożą wyroki więzienia.[…] To taki drobiazg. Ważne, że […] Lewica przekręca słowa Watykaniu […] i […] Podobnych, choć nie tak grubych manipulacji, dopuściły się niemal wszystkie włoskie media, spora część włoskich lewicowych polityków i wszystkie organizacje gejowskie.[…] Biedni w tym Watykanie doprawdy, nikt ich nie rozumie i wszyscy złośliwie przekręcają ich słowa, bo nie mają nic lepszego do roboty.

(Cytaty: Biblia Tysiąclecia, Wydanie III poprawione oraz „Kwadrat nieba” Marie-José Le Caplin)

1 myśl w temacie “Biskupi obrzydzają…”

  1. Drugi dzień myślę, jak to skomentować i ciągle nic mi do głowy nie przychodzi… No rzyg, co tu dodać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s