smutne

Tęcza, pług i wartości rodzinne

Wszystko przez to, że w tej Ameryce jesteśmy parę godzin do tyłu. W związku z tym różne wiadomości z ukochanego kraju, umiłowanego kraju czyta się za jednym zamachem. I potrafią się one wówczas ułożyć w ładny wzór. Na przykład:

Wszechpolacy zapowiadali, że ich pikieta dotyczyć będzie „obrony wartości rodzinnych”.

37-letnia dzisiaj kobieta, w ubiegłym roku zgłosiła się na policję i do prokuratury. Opowiedziała o domowych awanturach, biciu i wypominaniu, że „nic nie wniosła do rodzinnego majątku”. W psychicznym i fizycznym znęcaniu się brał udział jej mąż, szwagier i 80 – letnia teściowa. Brat męża, który jest księdzem nie tylko nie reagował, ale też namawiał kobietę, aby nie informowała żadnych instytucji o tym, co się dzieje w domu.

Irena B. oprócz bicia i licznych awantur doświadczyła także zmuszania do nieludzkiej pracy – zdarzyło się, że musiała w polu ciągnąć pług.

Rodzina, jak widać, ostoją tradycji i wartości. Rodzinnych. Warto ich bronić.

3 myśli w temacie “Tęcza, pług i wartości rodzinne”

  1. No tak, i w ten sposób dochodzimy do małego paradoksu, że tradycyjny model rodziny jako podstawowej jednostki społecznej należy bronić, bo jest ostoją wartości i tradycji rodzinnych, które to trzeba bronić, bo są podstawą istnienia tradycyjnego moedlu rodziny.

    Pomieszanie z poplątaniem. :D

  2. Wydaje się, że konserwatyzm polega często na obronie zjawisk, które POWINNY sie dobrze prezentować. Jeżeli rzeczywistość wygląda inaczej – konserwatyści uważają że to nie ich problem. Przemoc w rodzinie? Winne są media, które o tym piszą. Rodzina – to fajne słowo, i to wystarczy konserwatyście.

  3. endecja:
    ja bym rzekla, ze konserwatyzm polega na utrzymywaniu status-quo.
    Co samo w sobie jest idiotyzmem, bo gdyby konserwatysci byli gora, to nadal mielibysmy brak praw wyborczych kobiet, zakaz nauki na uniwersytetach tychze, niewolnictwo…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s