kretynizmy

Afirmacja, Magnetoplag i auraskopia, czyli tajemnicze medyczne tajemnice

Ponieważ stęskniłam się za kolejnymi, skutecznymi oczywiście, metodami terapeutycznymi, leczącymi pacjentów ze wszystkich dolegliwości, a znudziło mi się już stosowanie detox-spa i wrzącego moczu, oto kolejna porcja mądrości medycyny niekonfesjonalnej, tfu – niekonwencjonalnej.

Za panią Elżbietą Cybulską i jej „Tajemnicami niekonwencjonalnej medycyny„:

Wszystko, cokolwiek dzieje się w naszym życiu, jest rezultatem mentalnych schematów myślowych, które kreują naszą rzeczywistość i są przyczyną naszych chorób. Oto co na ten temat pisze Luiza L. Hay w broszurze „Ulecz swoje ciało”; ” Jestem przekonana, że każda choroba może ulec cofnięciu się poprzez zmianę sposobu myślenia. Stwierdzono u mnie kiedyś raka pochwy. Kiedy miałam pięć lat, zgwałcono mnie, byłam dzieckiem często bitym, nie było więc nic dziwnego w tym, że rak pojawił się w pochwie. […] Każdy rak czy jakakolwiek inna choroba powraca, dzieje się to, bo chory nie poczynił żadnych zmian w sposobie myślenia. ” […]

Luiza L. Hay w swojej broszurze podaje mentalne przyczyny powstawania różnych chorób i propozycje nowych schematów myślowych. Oto kilka przykładów:

reumatyzm – prawdopodobna przyczyna: brak miłości, głęboka uraza, chroniczna zgorzkniałość i mściwość – nowy schemat myślowy: współczuję innym i sobie, akceptuję radosne uczucia.

rwa kulszowa: lęk przed przyszłością, lęk przed brakiem pieniędzy: wszystko idzie mi lepiej, wszędzie jest dobrze i bezpiecznie.

choroby weneryczne: poczucie winy z powodu seksu, przekonanie, że genitalia są brudne, nieczyste, grzeszne: z radością i miłością akceptuję moje życie płciowe i jego przejawy, nie ma w tym nic karalnego i nie ma żadnej winy.

Dobra więc, zmieniam mój schemat myślowy, z miłością śpiewam sobie: o mój reumatyzmie, rozwijaj zwijaj się, i przechodzę do kolejnej rewelacji, czyli czegoś, co nazywa się Magnetoplag. Nie jest to coś szczególnie nowego – jak i afirmacja zresztą – ale ponieważ reklamy tej znakomitej metody terapeutycznej widzę ostatnio w kochanej telewizji polskiej, z przyjemnością o niej wspomnę.

MAGNETOPLAG® Polfa-Łódź reguluje krążenie krwi w naczyniach w układzie żylnym dolnego odcinka jelita, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz świąt w obrębie odbytu.

Świąt?

Magnesy wchodzące w skład kompletu MAGNETOPLAG® Polfa-Łódź są namagnesowane wielobiegunowo, ze zdefiniowanym rozmieszczeniem biegunów magnetycznych. Jeden magnes jest namagnesowany biegunami w kształcie pierścieni, drugi biegunami w kształcie linii podłużnych, dzięki czemu podczas terapii linie pola magnetycznego zamykają się, zapewniając równomierne oddziaływanie pola magnetycznego na okolicę odbytu.
Natężenie pola magnetycznego na powierzchni MAGNETOPLAG® Polfa-Łódź wynosi 30-40 mT (300 – 400 Gausów), co całkowicie mieści się w granicach zalecanych wartości natężenia stałego pola magnetycznego, zalecanych do stymulacji organizmu ludzkiego.

Pole magnetyczne, w zakresach terapeutycznych, wywiera wielokierunkowy, korzystny wpływ na tkanki organizmu ludzkiego:
– Poprawia oddychanie tkankowe
– Pobudza syntezę kolagenu (białka niezbędnego do regeneracji tkanek)
– Przyspiesza procesy regeneracyjne i naprawcze (synteza DNA)
– Zmniejsza odczuwanie bólu
– Pobudza rozwój naczyń krwionośnych (lepsze ukrwienie tkanek)
– Działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie
– Stabilizuje błony komórkowe

– A tu piszą nawet, że chroni przed zakażeniami i bakteriami w okolicy odbytu, ha! Czyli wszystko fachowo i profesjonalnie niezwykle.

Magnetoplag jest oczywiście wnikliwie przebadany klinicznie; liczba i jakość publikacji na jego temat zapiera wprost dech w piersiach. Żal tylko, że

Wkładek nie wolno aplikować do pochwy.

skoro działania niepożądane obejmują:

Magnetoterapia może prowadzić do wzmożenia popędu płciowego, okresowego obniżenia ciśnienia tętniczego, a także przemijającej biegunki.

No, ale jeśli biegunka, to może warto się zastanowić.

Przy okazji, żeby zdiagnozować hemoroidy czy ewentualnie każdą istniejącą chorobę, możemy uciec się do auraskopii. Jest to (znowu według  „Tajemnic niekonwencjonalnej medycyny„) bardzo niekonwencjonalna metoda diagnostyczna, związana z analizowaniem rozmazów krwi.

Doktor H. Auras-Blank, prowadząc prywatny gabinet i wykonując jednocześnie badania krwi zauważyła, że we wszystkich rozmazach krwi chorego człowieka widziane są pewne kontury, które giną, gdy choroba zostanie wyleczona. Lekarkę zastanowił ten fakt i tak długo eksperymentowała, aż osiągnęła to, że początkowo widziane  tylko w zarysie, dziwne struktury dały się sfotografować i zidentifikować w wyschniętej warstewce krwi.

To, co pani doktor zobaczyła w 1250-krotnym powiększeniu przeszło wszelkie jej oczekiwania, bowiem nie mieściło się w żadnych pojęciach naukowych. Powiększona, cieniutka warstewka krwi przedstawiała odbicie wszystkich organów i narządów ludzkiego organizmu i to na dodatek we właściwej kolejności!

Alfabetycznej?

Inaczej mówiąc – była to dokładna mapa ciała ludzkiego z wszelkimi jego schorzeniami, gdyż pod mikroskopem niektóre z organów miały ślady uszkodzenia, co odpowiadało faktycznemu stanowi.

Co więcej, okazało się, że na podstawie samej analizy krwi można było dużo dokładniej określić stan zdrowia  chorego niż przy pomocy innych badań.

Szczególnie przydatna jest do wykrywania wczesnego stadium raka oraz skłonności do tej choroby. Polega to na obserwowaniu, czy w nałożonym pod mikroskopem rozmazie krwi występuje rozwarstwienie, czy też stanowi on zwartą masę. Krew nie mająca skłonności rakowych jest masą homogenną, a gdy występują te predyspozycje, to następuje lekki rozkład surowicy.

Odpowiednio powiększony obraz krwi wykazuje także stan naszej równowagi duchowej, nerwowe napięcia, stresy. Auraskopia jest w stanie również wykazać ciała obce w organiźmie.

Na przykład Magnetoplag?

Cóż, czas pokaże, czy auraskopia znajdzie swoje miejsce w świecie medycyny konwencjonalnej. Dla dobra nas wszystkich wskazane jest, aby stało się to jak najszybciej. A na zakończenie tego rozdziału chcę powiedzieć, że w jednej z polskich klinik młody lekarz, ponad dwadzieścia lat badając rozmazy krwi, doszedł do podobnych wniosków, co doktor Blank. Gdy podzielił się swoimi refleksjami z przełożonymi, został nie tylko wyśmiany, ale i „w nagrodę” przeniesiony na prowincję. No i słuch po nim zaginął…

I tym przykładem podłości konwencjonalnej medycyny ja z kolei zakończę tę notkę…

11 myśli w temacie “Afirmacja, Magnetoplag i auraskopia, czyli tajemnicze medyczne tajemnice”

 1. zmniejsza dolegliwości bólowe oraz świąt w obrębie odbytu

  Oj, nie czepiaj się, to jest dla tych antytradycjonalistów, którzy mają święta w… };>

 2. Chcialabym zobaczyć gdzie w Polsce lekarze badają rozmazy krwi. Abstrachując że młody przez ponad 20 lat (zacząl jak miał 7??). W CK moze i tak, ale na pewno nie w klinice;)

 3. @ Ray
  Ja w ogóle miałam wrażenie, umilając sobie pobyt w Warszawie lekturą tej fascynującej książeczki, że tam przynajmniej połowa musi być wymyślona :-). Ale panią doktor, razem z jej auraskopią, znalazłam także w innych miejscach. Oczywiście, wszystko jest możliwe na tym pięknym świecie :-)

 4. Krew nie mająca skłonności rakowych jest masą homogenną

  Potraktuj krew ultradźwiękami, uzyskasz masę homogenną, niepodatną na jakiekolwiek raki.

 5. Louise Hay? Ta bogini wsparcia i otuchy, która mówi ludziom z rakiem, że to ich wina, bo źle myślą? Która na własnej stronie pisze o sobie, że jest „recently dubbed the closest thing to a living saint”. Zacytuję jeszcze, bo kocham tę panią nad życie od czasów studiów:

  [i]Louise was able to put her philosophies into practice when she was diagnosed with cancer. She considered the alternatives to surgery and drugs, and instead developed an intensive program of affirmations, visualization, nutritional cleansing, and psychotherapy. Within six months, she was completely healed of cancer.[/i]

 6. Zdumiewające. Szczególnie ta właściwa kolejność organów. Może chodzi o to, że należy otworzyć głowę i pociągnąć za mózg – wtedy z człowieka wyjdą wszystkie organy jakby na sznurku, w postaci takiego łańcucha choinkowego i one będą właśnie we właściwej kolejności. No i od razu przydatne właśnie na święta.

 7. Luiza Siano to jedno, w wyleczenie nowotworu przez zmiane podejscia jakos nie uwierze, ale kolezanka zmagajaca sie z masa boli w roznych czesciach ciala, po wykluczeniu przyczyn organicznych zostala wyslana do psychiatry, ktory zdiagnozowal jej depresje. Leczenie „na glowe” spowodowalo, ze wiekszosc problemow odczuwanych fizycznie przeszla.

  W poradniku dla lekarzy (podpisal sie pod nim Oxford University Press) opisano przypadek pana, ktory kulal, a po psychoterapii mu przeszlo.

  Tak sobie mysle, ze czesc problemow fizycznych jest skorelowana ze stanem ducha (chocby nerwice, oslabienie odpornosci, problemy ze snem), a czesc moze byc skorelowana posrednio (np. mam depreche, zre slodycze zapijajac alkoholem, pogarsza mi sie cukrzyca i stan watroby, robi sie „stopa cukrzycowa” i zgodnie z wytycznymi NFZ upitalaja mi noge).

  Magnetoplag moze u niektorych wywolywac przyjemne doznania i tym samym leczyc choroby psychosomatyczne ;) Dziwi mnie tylko, ze podpisala sie pod tym Polfa

 8. Ostatnio „reklama” (w cudzysłowie bo było to coś a’la telezakupy i trwało 15 minut) Magnetoplagu zaatakowała mnie gry próbowałem zasnąć, a słysząc w niej takie teksty jak „leki z apteki pomagają tylko na chwile a nasz MP na dłużej!” i widząc tabelkę ze statystykami skuteczności (95% na próbie 107 badanych), a wszystko to podpierane drewnianymi zdaniami z ust lekarza który w guglu jest znany jako „zachwalacz MP” (Beata Romanowska – Pietrasiak) włączyła mi się lampka ostrzegawcza.

  Czy przypadkiem ten „magnes w tyłku za 300zł” sprzedawany w telezakupach nie jest jakimś altmedem próbującym się uwiarygodnić za pomocą pozorów „medycznej terapii”? Jeśli tak, to chyba byłoby to coś ciekawego i zasługującego na obszerniejszą notkę.

 9. @ Skan
  Otchłań jest głęboka. I chętnie podpiera się „autorytetami lekarskimi”, niestety.
  Wrzucam do sobie do brudnopisu.

 10. Tzn pod względem „ciekawości” rozumiem składowe całej sytuacji. Czyli sygnowanie Polfa-Łódź, prawdziwy lekarz (nawet z n. w tytule) lekceważąco wypowiadający się o lekach etc. Miałem poczucie lekkiego absurdu oglądając tę reklamówkę (chyba na „Superstacji” leciała), taki jakby altmedowy wilk w owczej skórze, haha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s