kretynizmy

Komórkowa sugestia informacji ze zjedzonej materii, czyli umyj gnijącą szyszynkę szamponem

Było kiedyś takie powiedzenie o facecie, który chciał odzwyczaić konia od jedzenia (i dobrze mu szło, tylko na trzeci dzień koń wziął i zdechł). To mniej więcej kojarzy mi się z jakże uroczą książeczką, dostępną tylko online, o inedii. Zwanej także bresarianizmem, choć pan autor uważa, że nazwa ta nie pasuje. Tak czy inaczej, jest to książeczka o niejedzeniu, o Stylu Życia Bez Jedzenia. W okropnie dużym skrócie:

Budulec komórek ciała inedyka tworzony jest ze Światła, którego źródłem jest JA (cząstka Świadomości) danej osoby. Zatem inedyk nie potrzebuje wkładać czegokolwiek do układu pokarmowego.

Potencjalnie każdy może żyć bez jedzenia, jednak potencjał nie oznacza automatycznie umiejętności, jako że tę każdy wypracowuje sobie.

No. Otóż to. I żeby nie było:

Wiedza, którą sobie zbudowałem i z której zaczerpnąłem informacje do zamieszczenia tutaj, jest ponadczasowa.

Najpierw są piękne pytania, na przykład:

Dlaczego prawie wszystko, co człowiek zjada, zostaje potem wydalone, np. w postaci kału, moczu, śluzu, łoju, gazów, krwi? Czy to znaczy, że to doskonałe ciało jest maszyną przerabiającą prawie wszystko co zjadło na wydzieliny?
Dlaczego tak wiele chorób (nie poddających się wieloletniemu leczeniu) zupełnie znika po odpowiednio długim poszczeniu?

Bo może po odpowiednio długim poszczeniu schodzą razem z pacjentem?

Potem następuje parę uroczych stron pseudofilozoficznego natchnionego bełkotu nt. świadomości (albo Świadomości), światła, miłości, sfer, intelektu i intuicji. A najlepsza jest bajka o rybce, która kończy się tak:

Opowiadano mi o umysłowej i emocjonalnej sferze życia rybki ale, no właśnie, to znowu były dla mnie tylko informacje. Ja postanowiłem doświadczyć tego wszystkiego, żeby wiedzieć a nie tylko mieć informacje. Miałem wyjście, wejść w ciało i umysł rybki, i zapomnieć, że nie jestem rybką, że to tylko zabawa.
Tak zrobiłem i przeżyłem całe życie rybki (nie wiedząc, że nie jestem rybką). Dopiero wtedy (jak okazało się)moje doświadczenie życia rybki stało się pełne. Dopiero obserwacja, czucie fizyczne i emocje stanowiły całość doświadczania. Dopiero po przejściu tego wszystkiego mogłem powiedzieć, że poznałem życie rybki (ponieważ doświadczyłem go).

I przechodzimy do konkretów (a nawet końkretów):

W przybliżeniu i uproszczeniu, rozważając to mechanicznie, energetycznie i chemicznie, można powiedzieć, że ciało człowieka zasilane jest jednocześnie przez co najmniej cztery systemy: trawienny, oddechowy, skórny i bezpośredni (szyszynkowy).
Gdybym miał zobrazować procentowy udział systemów w zasilaniu ciała statystycznego mieszkańca Ziemi (o ile jest to możliwe do określenia), to podałbym następujące ilości:
•około 20% trawienny
•około 45% oddechowy
•około 35% skórny
•około 1% bezpośredni
Sumarycznie daje to 101% dlatego, że to są ilości przybliżone (około). Poza tym zależy to też od osoby — proporcje te mogą znacznie różnić się od powyższych.
Powyższe dane procentowe możesz traktować jako szacunki, graficzne przedstawienie zależności zasilania od systemu; raczej nie traktuj tego jako dane naukowe.

Raczej nie będę. Za to powinnam pamiętać, że wartość kaloryczna pożywienia to zuo:

Gdyby większa ilość spożytego pokarmu dawała więcej energii życiowej, to osoby więcej jedzące powinny czuć się bardziej naenergetyzowane. Mówi się nawet o “wartości kalorycznej” pożywienia (skuteczne narzędzie manipulacji).

Dalej, co dzieje się ze zjedzoną materią. Jest ona rozkładana na różne związki chemiczne. Te dostaje się do krwi i krążą w całym ciele dochodząc do komórek. Każdy tak powstały związek chemiczny stanowi informację. Ta informacja wpływa na działanie komórki. Komórki ulegają sugestii informacji powstałych ze zjedzonej materii. Informacja to program, który oddziałuje na komórkę. Komórka pod wpływem tego programu może produkować to, co jest jej potrzebne do życia, np. białko, minerały, wodę.

Ciało człowieka do właściwego działania potrzebuje kilka tysięcy związków i pierwiastków chemicznych na dobę, każdy z nich we właściwej ilości i odpowiednim czasie. Jeżeli nie dostaje ich w ściśle określonym czasie i ilości, to zaczyna niewłaściwie działać — to nazywa się chorobą. To prowadzi do szybszego zużycia się (śmierci) ciała. Czy myślisz, że poprzez pożywienie możesz dostarczyć ciału te wszystkie substancje we właściwym czasie i proporcji? Prawda, że to praktycznie niewykonalne? Na szczęście ciało samo potrafi je syntezować bezpośrednio ze Światła (lub czegoś innego), pod jednym warunkiem, że mu w tym człowiek nie przeszkadza.

Teraz trochę o systemie płucnym:

Płuca mają jeszcze inne ważne zadanie, dostarczają ciału pranę. Praną można nazwać podstawowy budulec materii potrzebny do zmaterializowania życia nawet najdrobniejszej cząstki atomu. Według oryginalnej definicji prana jest tym samym co Światło, jednak w dokładniejszej analizie prana jest produktem Światła, jest pierwszą materią powstałą z zagęszczenia się Światła. Faktem jest, że prana jest wszędzie obecna i płuca wciągają ją do ciała po to, żeby człowiek mógł żyć. Bez prany człowiek nie przeżyłby (… chyba że, hm, to inny temat).

Hmmm…

I o skórnym:

Z powyższego można wywnioskować, że nakładanie kosmetyków (kremy, szampony, pomadki, pudry) na skórę powoduje wnikanie tych substancji do ciała człowieka. One wraz z krwią krążą i najczęściej zatruwają ciało, dając systemowi oczyszczania więcej do pracy. Często też osadzają się w ciele, co potem, po kilku, kilkunastu albo więcej latach objawia się w postaci schorzenia.

Jak się człowiek nie myje przez te lata, to pewnie tak.

Zatem, zanim nałożysz na swoje ciało kosmetyk, pomyśl o tym. Dla przykładu, jeżeli szampon, który chcesz użyć, możesz spokojnie wypić i nie spowoduje to niedomagań ciała, to prawdopodobnie nadaje się na umycie włosów. Podobnie z kremem, jeżeli nie nadaje się do zjedzenia, to nie nadaję się na skórę.

Został nam układ szyszynkowy:

Dla ciekawości podam, że jest to jedyny znany narząd w ciele człowieka, który nie choruje.

Aha.

Naturalna wielkość szyszynki (która nie uległa zanikowi) u dorosłego człowieka jest porównywalna wymiarami do piłki pingpongowej. Wtedy jest w pełni aktywna i daje człowiekowi wiele możliwości powszechnie uważanych za fantazję, np. telepatia, znacznie rozszerzony zakres percepcji zmysłowej, życie bez jedzenia, picia, oddychania i bez wpływu temperatury, przemieszczanie się między wymiarami, zmiana wyglądu i gęstości ciała.

Warto zwrócić uwagę na to, żeby fizycznie nie pobudzać szyszynki do rozwoju.

Nie myć szamponem, nie kopać z użyciem konia.

Jej rozwój powinien być związany z rozwojem przysadki mózgowej. Obydwa gruczoły uzupełniają się w swojej funkcjonalności i najlepiej jest, kiedy rozwijają się (rosną) razem. W idealnym przypadku, w stanie pełnego rozwoju, przysadka mózgowa i szyszynka tworzą jakby jedno ciało kształtem podobny do trójwymiarowego symbolu nieskończoności.
Podsumowując, wygląd i aktywność szyszynki wskazuje na to, na ile dana osoba może zasilać swoje ciało bezpośrednio, tworząc wszystkie jego atomy i energię życiową bezpośrednio ze Światła.

Podsumowując – dzięki szyszynce jak trójwymiarowy symbol nieskończoności można odzwyczaić konia od jedzenia.

Ale nie trzeba, autor wyraźnie to podkreśla. Inedia jest stylem życia, krokiem na drodze do całkowitej wolności. A jakaż to oszczędność, ile mniej śmieci się produkuje, ale też ile więcej energii ma człowiek w okresie niejedzenia. Nie jest to jednak droga dla wszystkich.

W Stylu Życia Bez Jedzenia (SŻBJ) chodzi nie o zmuszanie ciała do przystosowania się do życia bez pokarmów. Prawdziwy stan inedii (naturalna wolność od materialnego pokarmu) pojawia się samoistnie w wyniku rozszerzenia sfery Świadomości, w której dana osoba żyje. Mowa więc jest głównie o duchowym rozkwicie człowieka na ścieżce rozwoju. Niejedzenie to efekt uboczny, jeden z etapów albo jedna z umiejętności, które człowiek może zrealizować na swojej drodze rozwoju.

Autor dodaje również uczciwie:

Warto abyś pamiętał, że eksperymenty robione na sobie mogą być dla ciała niekorzystne, powodować choroby albo nawet śmierć. Osobom eksperymentującym zdarza się dojść tam, gdzie odwrócenie uszkodzenia ciała lub psychiki jest tak trudne, że wydaje się niemożliwe. Dlatego radzę nie naśladować mnie ani innych osób podobnie eksperymentujących.

Oraz opisuje, jak to zrobić. Wspominając oczywiście o znakomitych wzorach, np. o Jasmuheen (tej pani, co to jej DNA zmieniało się, aż osiągnęło 12 nici) oraz innych niejedzących.

Osoba stosująca ten sposób do osiągnięcia SŻBJ, stopniowo zmienia swoje nawyki żywieniowe. Celem tego działania jest dojście do diety, w której znajdują się pokarmy o „najwyższych wibracjach”.

Czyli najpierw rezygnujemy z potraw smażonych, potem mlecznych, potem słodkich, potem gotowanych.

ogólnie, mycie i dzielenie na kawałki to jedyne metody przetwarzania żywności stosowane przez powszechnie nam znane istoty na Ziemi z wyjątkiem człowieka. No bo kto inny np. gotuje pożywienie przed zjedzeniem go?

Fakt, nikt inny. Nawet koń nie. 

Faktem jest, że przetworzone pożywienie, np. ugotowane jajko, jest już substancją inną niż wyjściowa. Wyglądem przypomina jajko ale chemiczna analiza wykazuje inną substancję. Kuchnia to fabryczka głównie chemiczna

A chemia jest rzecz jasna fuj.

Potem jemy surowe warzywa, potem to, co goryle i szympansy, potem pijemy tylko soki, potem tylko wodę, a potem już nic.

Po czym następują urocze opisy, jak to człowiek przy okazji tego prozdrowotnego i proekologicznego działania może czuć się osłabiony, odwodniony, przestraszony, wycieńczony, może mieć zawroty głowy, halucynacje (ale nie wizje, bo te są korzystne – patrz niżej), mdłości, wymioty, może chudnąć (ciekawość dlaczego), mogą mu się poluzować zęby (o matko), pojawiać interesujące zmiany skórne, wypadać włosy, puchnąć stawy. Sama radość. Jednak:

Halucynacje wskazują na zachodzące w ciele nieprawidłowości i mogą być wskazówką, że proces przystosowania jest prowadzony zbyt intensywnie. Mogą to być też chwilowe stany umysłu wywołane reakcją na uwalniające się z ciała trucizny.
Jeżeli natomiast wizje są spowodowane uaktywnianiem się nadzmysłów, budzeniem się zdolności paranormalnych, wtedy nie są halucynacjami i nie wymagają leczenia. Wymagają nauki, jak prawidłowo z nich korzystać i jak je interpretować.

Większość symptomów można, po prostu, przeczekać, gdyż są spowodowane samooczyszczaniem się ciała. Ciało potrzebuje czasu, żeby wydalić to, co w nim zalegało, zatruwało go. Jednak cały czas warto mieć „oczy otwarte”, kierować się rozsądkiem i nie pozwalać strachowi zapanować.

Ciało „potrzebuje czasu” (hmm, a co z koniem, który wziął i zdechł?), ale nie mogło zabraknąć ulubionej w pewnych kręgach rozrywki, czyli oczyszczania jelita grubego. Opisy w książce są tak sugestywne i mięsiste, że aż wyraźnie świadczą o jakiejś przyjemnej fiksacji.

Lewatywa, na temat której napisano wiele prac naukowych i książek, o której wielu myśli z obrzydzeniem i nigdy jej nie robili, jest zbawienna dla zdrowia ciała. Tego tematu tutaj nie wyczerpię ale gdybym miał podsumować go tyko w jednym krótkim zdaniu, to powiedziałbym: Im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście).

Pozostałą, nie usuniętą treść jelitową i zaklejający kosmki jelitowe śluz, można usunąć wodą — metoda prosta a skuteczna. To w wielu przypadkach przywraca dobry stan zdrowia a nawet ratuje od śmierci (np. od zatrucia, nowotworu, pasożytów). Dlatego płukanie jelita grubego jest tak ważne. Z pewnością można powiedzieć, że jest zbawienne. W przypadku wielu chorób samo dokładne i głębokie płukanie jelita grubego powoduje usunięcie przyczyn choroby i wyleczenie.

Nowotworu szczególnie.

Mam w zwyczaju otwarcie mówić ludziom (szczególnie tym, którzy brzydzą się lewatywy) tę prawdę: Masz wybór, bo możesz, nie musisz płukać jelita grubego. Jednak jeżeli wypłukujesz jego zawartość, to wyrzucasz zgniliznę ze swojego ciała. Jeżeli zostawiasz ja tam, to gnijesz od środka.

Mniam.

Spróbuj wlewać najpierw ciepłą a potem zimną wodę, robić to na zmianę. Wodę wlewa się kilka do kilkanaście razy. Jednorazowo tyle wody, ile da się wytrzymać ale bez przesady. Im wolniejsze wlewanie, nawet z przerwami, tym więcej można wlać.
Jednorazowo do jelita wlewa się od pół do dwóch litrów (niektórzy mogą nawet więcej) wody.
Kiedy woda jest wlana, warto wykonać parę ruchów.
Dla przykładu, można brzuch wciągać i wypychać, wstrząsać nim na boki i w górę a także masować go. Można też unosić się na palcach (pięty do góry) i opuszczać, uderzając o podłogę (wstrząsy brzucha).
Niektórzy zamiast wodą płuczą jelito naparami z ziół, moczem, wywarem z kawy, wodą z dodatkiem soku cytryny lub czymś innym. To może być dobry pomysł w pewnych przypadkach, szczególnie wtedy, kiedy chce się wprowadzić do ciała substancje przeciwbólowe (kofeina), leczące (zioła), usuwające pasożyty, zmiękczające śluz.

Uff. Warto potem się umyć:

Prysznic naprzemienny oczyszcza (odtyka) włoskowate naczynia krwionośne i skórę. Z powodu dużych i szybkich różnic temperatury wody, naczynia włoskowate szybko rozszerzają się i kurczą. To powoduje, że od powierzchni ich ścianek wewnętrznych odrywa się zalegający tam nadmiar minerałów i innych substancji.
Te same szybkie zmiany temperatury wody powodują, że pory skóry, naprzemiennie rozszerzając się kurczą. Takie ruchy wypychają nadmiar łoju wraz z zanieczyszczeniami. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania mydła lub innych środków piorących skórę (czyli nie zatruwasz ciała ani natury).

Podsumowując autor ubolewa, że najgorzej do tych wszystkich światłych i naukowych teorii podchodzą osoby, dla których ważne są fakty (bleee). Jest jednak dla nich nadzieja. Dla koni takoż. Nieoficjalna.

W podejściu filozoficzno-intelektualnym dla osoby ważniejsze są fakty, badanie i analizowanie niż intuicyjne czucie. Z moich obserwacji wynika, że tym osobom najtrudniej jest pościć i zrealizować SŻBJ. Zauważyłem, że takie czysto intelektualne podejście do sprawy, której realizacja jest możliwa po dokonaniu pewnego rozwoju duchowego, stanowi poważną przeszkodę dla człowieka.

Mimo tego wierzę, że w przyszłości, używając metod tzw czysto naukowych, oficjalnie będzie można np. poddać się operacji albo kuracji odwykowej uniezależniającej człowieka od jedzenia. Naukowcy z dziedzin takich jak np. genetyka, neurologia, informatyka, fizyka kwantowa od dawna pracują nad tym; oczywiście nieoficjalnie.

24 myśli w temacie “Komórkowa sugestia informacji ze zjedzonej materii, czyli umyj gnijącą szyszynkę szamponem”

 1. Bez prany człowiek nie przeżyłby (… chyba że, hm, to inny temat).

  Autor prawdopodobnie chciał w tym miejscu wspomnieć o wampiryzmie energetycznym, ale się powstrzymał, by nie dawać złego przykładu adeptom niejedzenia ^^J

 2. Jest obecnie taka tendencja – narasta u ludzi przekonanie o konieczności absolutnej higieny, czyli sterylnej czystości. Zabić na śmierć wszystkie zarazki w otoczeniu. Myć skórę wiele razy dziennie. Nawet przewód pokarmowy wypłukać z naturalnej powłoki śluzowo-bakteryjnej. Niejedzenie jest też formą sterylizacji. Bardzo to dziwne.

  Jest taka forma nerwicy natręctw, gdzie ludzie kompulsywnie myją ręce. Ta cała moda na oczyszczanie organizmu i oczyszczanie całego swojego otoczenia wydaje mi się nerwicą natręctw w skali społecznej.

  Ale skąd się to bierze? To jakaś konieczność absolutnej kontroli. W tym przypomina anoreksję. Może w cywilizowanym świecie ludzie za bardzo się przyzwyczaili, że kontrolują spory wycinek natury i wszelka naturalność wymykająca się spod kontroli jest dla nich przerażająca.

  Z innej strony, ta obsesja czystości i kontroli przypomina mi manicheizm. Dobry duch, zła materia. Wiele z manicheizmu (obsesja kontroli natury) pozostało w chrześcijaństwie. Może laicyzujące się społeczeństwa zastępują teraz religię takimi śmiesznymi rytuałami oczyszczania? Ciekawe, czy w społeczeństwach tradycyjnie religijnych, np. w krajach muzułmańskich, też występują takie dziwactwa? Coś mi się wydaje, że nie aż tak często.

 3. Mnie się najbardziej podoba fragment: Im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście). Oczywiście, że w granicach rozsądku, bo wiadomo przecież, że jak zbyt często i zbyt głęboko, to może wywołać to nieprzyjemny ból związany z uciskiem jelit na mózg.

  Wyraźna satysfakcja z jaką ten pan pisze o lewatywie, przywodzi mi na myśl, że może odnosić on jeszcze inne z niej korzyści poza oczyszczeniem kosmków jelitowych. :P

 4. Nie mam sily przeczytac do konca. Ja taka slaba jestem, jesc musze.

  Jak autor taki mądry to niech pozyje sobie zamkniety w kontrolowanym otoczeniu przez ROK bez zadnego zarcia.
  Nie? To niech spada na bambus :)

 5. A mnie zastanawia dlaczego ci wszyscy oświeceni guru i instruktorzy od inedii głoszą swoje mądre nauki wśród niewdzięcznych, absolutnie nieczułych na świat duchowy, dobrze odżywionych (nawet przekarmionych!) społeczeństw Zachodu, zamiast np. zorganizować misję do Afryki i uczyć tamtejsze głodujące dzieci (wszak one już żyją w zgodzie z naturą, odrzucając bezbożne szampony, mydła i seks bez prokreacji). Jakby się udało to mogliby się pochwalić rozwiązaniem światowego problemu, nad którym nawet ONZ łamało sobie głowę. Chociaż ja się obawiam, że taki inedyk głoszący życie bez jedzenia mógłby zakończyć swój święty żywot w garze jakiegoś plemienia. :)

  „Naukowcy z dziedzin takich jak np. genetyka, neurologia, informatyka, fizyka kwantowa od dawna pracują nad tym; oczywiście nieoficjalnie.”
  Zapomnieli wspomnieć o licznych pokoleniach studentów, którzy mozołem i codzienną praktyką chcą osiągnąć ten sam efekt :D

 6. Fusion cuisine: szyszynka z inedyka prana we wlewie z jelita.

  @sykofanta
  Wyraźna satysfakcja z jaką ten pan pisze o lewatywie, przywodzi mi na myśl, że może odnosić on jeszcze inne z niej korzyści

  Może jest niskiego wzrostu? Pewna znajoma (mocno starsza pani) mawiała: „w małym facecie gówno z rozumem się miesza”.

 7. @ Anuszka

  Jest taka forma nerwicy natręctw, gdzie ludzie kompulsywnie myją ręce. Ta cała moda na oczyszczanie organizmu i oczyszczanie całego swojego otoczenia wydaje mi się nerwicą natręctw w skali społecznej.

  Tyle że w nerwicy natręctw ludzie zdają sobie sprawę, że robią bez sensu. A tu, mam wrażenie, uważają, że to całe oczyszczanie jest jak najbardziej uzasadnione. No chyba, że jest to jedna wielka racjonalizacja.

  Ciekawe, czy w społeczeństwach tradycyjnie religijnych, np. w krajach muzułmańskich, też występują takie dziwactwa? Coś mi się wydaje, że nie aż tak często.

  Tzn. te dziwactwa piszesz o „czystościowej” nerwicy natręctw nadal? To ona występuje wszędzie. Czytałam nawet o mnichach buddyjskich – ogólnie, podobno nie ma grupy ludności bez tego schorzenia. Choć może masz rację co do częstości, tego nie pamiętam.

 8. @ Sykofanta i Gammon
  Mnie się to „głębiej” i „częściej” skojarzyło zdecydowanie bardziej nieprzyzwoicie :-P

  Sykofanto, przy okazji – dzięki. Owszem, przeczytałam. Różne są zboczenia, jak widać ;-)

  @ Futrzak
  Oj, bo Ty tak przyziemna jesteś (powiedziałam, wcinając właśnie smaczny lanczyk :-))
  A swoją drogą, niektórzy z tych artystów twierdzą, że NIC nie jedzą. Tylko jak przychodzi co do czego, to przyznają, że tu ciasteczko, tam czekoladkę, i tak dalej. Cytat z Jasmuheen: Generally not much at all. Maybe a few cups of tea and a glass of water, but now and then if I feel a bit bored and I want some flavour, then I will have a mouthful of whatever it is I’m wanting the flavour of. So it might be a piece of chocolate or it might be a mouthful of a cheesecake or something like that.

 9. @ Clavica

  zamiast np. zorganizować misję do Afryki i uczyć tamtejsze głodujące dzieci (wszak one już żyją w zgodzie z naturą, odrzucając bezbożne szampony, mydła i seks bez prokreacji). Jakby się udało to mogliby się pochwalić rozwiązaniem światowego problemu, nad którym nawet ONZ łamało sobie głowę.

  Ten pan nawet namawia do tego. Zaprasza rozmaitych naukowców rozmaitych specjalności do skontaktowania się z nim celem rozwiązania jednego z największych problemów trapiących ludzkość, tj. głodu. Nie przeczytałaś całej książki! :-P

 10. sporothrix:

  Ah to juz rozumiem. Oni maja pdobna taktyke do zaprezentowanej w jednej komedii z czasow PRLu. Otoz, urzadzali panowie zwiazkowcy strajk glodowy.. rotacyjny ;)
  Grupa pierwsza glodowala od 9 do 15.00 a potem nastepowala rotacja grup i nastepna glodowala od 15.00 do polnocy.
  W ten sposob zwiazkowcy pobili rekord swiata w strakju glodowym, 8 miesiecy! Na dodatek wszyscy go zakonczyli w doskonalym zdrowiu, stad wniosek, ze glodowka to najlepszy sposob na zycie ;))))

 11. Gdzies czytalam, ze naprzemienna lewatywa z cieplej i zimnej wody moze sprawiac wiele przyjemnosci, wiec moze to o to chodzi.

  O inedykach slyszalam jakis czas temu od kolegi – weganina. Z natchnieniem opowiadal mi o ludziach zywiacych sie swiatlem.
  Osobnik ow czemus byl nerwowy i znow malo w leb od niego nie dostalam, gdy zapytalam czy fotosyntetyzuja i sa zieleni.
  Poszerzanie wiedzy bywa ryzykowne i bolesne, sniff.

 12. @ Futrzak
  Tak, ja myślę, że o taka głodówkę właśnie chodzi :-)

  @ Shigella

  Osobnik ow czemus byl nerwowy i znow malo w leb od niego nie dostalam, gdy zapytalam czy fotosyntetyzuja i sa zieleni.
  Poszerzanie wiedzy bywa ryzykowne i bolesne, sniff.

  Ojej *głask, głask*. No ale trzeba mu wybaczyć, wszak był głodny, a jak głodny to zły ;-)

 13. A to zwykłe pijaki są. Bo przecież wiadomo nie od dziś, że długotwała głodówka powoduje ketozę, która daje podobne odczucia do upojenia alkoholowego. Np. osoby z cukrzycową śpiączką ketonową są często brani za pijanych. A jak ktoś się uzależni to już leci z górki i o świetle może o powiadać i o odklejających się od kosmków nieczystości. Nie takie bajki do żuli spod monopolowego słyszałem

 14. A ten piękny cytat? „Dlaczego prawie wszystko, co człowiek zjada, zostaje potem wydalone, np. w postaci kału, moczu, śluzu, łoju, gazów, krwi?”

  Ten pan wydala krew? Oj, niedobrze z nim.

 15. Ja nie na temat, a z prośbą. Czy koleżanka Sporothrix może mi podać polską nazwę wirusa Eastern Equine Encephalitis (EEE)? Nigdzie nie mogę znaleźć. W zeszłym tygodniu w moim hrabstwie był zgon spowodowany tym wirusem. W tym roku mamy chmary komarów i zmniejszoną populację nietoperzy wybijanych przez White Nose Syndrome. Strach się bać.

 16. @AnetaCuse
  polską nazwę

  Wpisujemy angielską nazwę do gógla, włączamy „advanced search”, wybieramy język polski i zazwyczaj coś znajdujemy.

  @sporothrix
  A po czesku będzie przepięknie: virus mozkomíšní obrny koní.

 17. Gdy doszedłem do prany, to chciałem zrobić przystanek. Bo nagle poczułem się bardzo zmęczony. Na szczęście przy opisach lewatywy złapałem drugi oddech i dobrnąłem do mety.

  Wątpliwości dotyczące błędów dietetycznych i ich wpływów na (ewentualną) patogenezę różnych schorzeń są pożywną glebą i wciąż coś tam nowego na niej chwastowatego wyrasta. Wystarczy popatrzeć sobie na podział dietetyki leczniczej na zwalczające się od lat ortodoksyjne frakcje „low glycemic” i „low fat”. Jedni i drudzy z listą publikacji jak stąd do Pułtuska . BTW: w zupełnie przyzwoitych czasopismach. I wszystko podparte badaniami w ramach jak najbardziej EBM. Czy można się zatem dziwić, że nawiedzeni próbują też wskoczyć do tego tramwaju?

  A swoją drogą: dziwne, że ewolucja nie wynalazła wcześniej lewatywy, skoro taka naturalna i potrzebne :)

 18. ” Dla przykładu, jeżeli szampon, który chcesz użyć, możesz spokojnie wypić i nie spowoduje to niedomagań ciała, to prawdopodobnie nadaje się na umycie włosów. Podobnie z kremem, jeżeli nie nadaje się do zjedzenia, to nie nadaję się na skórę.”

  I mamy sprytnie ukryte jedzenie w niejedzeniu .. Tu łyżeczka kremu rumiankowego przegryziona mydełkiem ze szczyptą pudru mineralnego do smaku ,a całośc popita szamponem pokrzywowym. Samo zdrowie.

 19. @ Telemach
  Ja też się zmęczyłam przy czytaniu tej wybitnej książki. Nawet opisy lewatywy mi nie pomogły, a wprost przeciwnie.

  To prawda, że publikuje się dużo artykułów na te tematy, i to w dobrych czasopismach. Problem w tym, że czasem ludzie (nie tylko nawiedzeni) nie wiedzą, jak je czytać (a dostęp do tego wszystkiego jest bardzo łatwy). Nie rozumieją JAK się takie badania przeprowadza i co to znaczy, że w nich taki, a nie inny wychodzi wynik. Pisałam o tym w trochę innym kontekście, ale to w sumie podobna sytuacja: https://sporothrix.wordpress.com/2010/03/02/sporothrychilina-z-piwa-leczy-raka-impotencje-i-depresje-in-vitro/

  A co do tego, że ewolucja nie wynalazła lewatywy – skąd wiesz, co robią szympansy pod osłoną nocy oraz nicienie glebowe pod osłoną gleby? ;-)

 20. @ Dorota
  No właśnie! Bo oni wszyscy coś tam podjadają, jedni czekoladki, a drudzy mydełka w sosie szamponowym.

 21. @ gammon

  A po czesku będzie przepięknie: virus mozkomíšní obrny koní.

  Przepięknie :-). Ale po czesku to pewnie wszystkie takie nazwy są przepiękne :-)

 22. ….ale, żeście się dbrali tu .Już wam nawet 3 letnia głodówka w stanie nie jest pomóc!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s