czytanki, okołonaukowo, osobiste

Szczepienia we Wszechświecie

Wszystkim wiernie zaglądającym tutaj – a szalenie przyjemne, jak wielu Was jest mimo mojej przedłużającej się blogowej nieobecności * – chciałam polecić najnowszy numer czasopisma Wszechświat ** z moim skromnym artykułem o szczepieniach i szczepionkach. Artykuł, w (mam nadzieję) dość klarowny sposób i bez nadmiaru szczegółów, opowiada o tym, czym są szczepionki, jak działają, czy są skuteczne i bezpieczne, oraz dlaczego w ogóle uważam, że stanowią wspaniałe osiągnięcie nauki i medycyny. See jednakowoż for yourself, jak mawiał Morfeusz. Od razu dodam, że dla czytelników tego bloga informacje zawarte w artykule nie będą pewnie jakąś specjalną nowością. Ale wydaje mi się, że taki właśnie prosty raczej, popularnonaukowy tekst, zbierający odrobinę wiedzy o szczepieniach w jednym miejscu, może się czasem przydać.

* Tu wtręt osobisty: nieobecność spowodowana jest przedłużającą się chorobą, trochę cięższą i trochę bardziej dającą w kość, niż się spodziewałam. Serdecznie dziękuję wszystkim kochanym, znajomym oraz mniej znajomym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy wspierają mnie nieustannie :-*. A czasem dopytują o nowe notki. Notki będą… jak sądzę. Kiedyś, może nawet niedługo.

** Mam nadzieję, że będzie/jest do dostania gdzieś.

26 myśli w temacie “Szczepienia we Wszechświecie”

 1. 1. Życzę zdrowia!

  2. Gratuluję artykułu!

  3. czy tę gazetę gdzieś można kupić w sensownej cenie czy to taki periodyk do bibliotek uniwersyteckich?

 2. Hm, to dlatego od dawna nie było żadnego nowego wpisu.

  Przykro czytać o problemach zdrowotnych. Pewnie zabrzmi to głupiutko i infantylnie, ale co mi tam: myślę o Tobie ciepło i przesyłam pozytywne wibracje. (Wibracje były szczepione, przed zażyciem należy skonsultować się z lekarzem lub bioprądoceutą).

  Twój blog, jak kiedyś pisałem jest jednym z bardziej mnie czasami irytujących – i to bardzo dobrze, wbijanie wiedzy i idei do opornej głowy musi boleć. :-)
  Zawsze z przyjemnością witam kolejny wpis.

  Dziękuję.

 3. @ Magdalaena – 1. Dziękuję :*. 2. Dziękuję. 3. Naprawdę trudno mi powiedzieć. Może Synafia odpowie albo w ogóle ktoś, kto bywa w empikach czy księgarniach w Polsce. Jak wynikało z artykułu Zagórskiego w Wyborczej, czasopismo miało jakieś trudności. Ale może wszystko jest w porządku i spokojnie da się je kupić (w rozsądnej cenie).

  @ Orlinosie – Bardzo Ci dziękuję. To bardzo miłe i wzruszające, co napisałeś, szczególnie że się czasem nie zgadzamy :). Szalenie mi przyjemnie.

  @ Ezechiel – Serdecznie dziękuję :*

  @ Synafia – Ano jest, wreszcie. Jak pisałam wyżej do Magdalaeny, myślisz, że można to będzie gdzieś kupić? I ja też ścisk ścisk :)

 4. Lepiej zapobiegać niż leczyć…dlatego regularnie szczepię się na grypę. Polecam szczepienia śródskórne, są dobre dla dzieci, nie bolą, szczepionka nie ma długiej igły.

 5. @sporothrix: zdrowia, zdrowia, w istocie. No i czekam na kolejne notki :)

 6. Sporothrix, życzę ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

 7. Dzięki bardzo serdeczne :*. Myślę, że jakoś się w końcu ułoży. I Tobie również wszystkiego dobrego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s